MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ W GMINIE FRYSZTAK

Już w najbliższy PONIEDZIAŁEK – 6 września 2021 r w godzinach 13.15 – 16.45 na parkingu przy kościele parafialnym we Frysztaku (obok Biblioteki Publicznej), swój przystanek w gminie Frysztak będzie miał Mobilny Punkt Szczepień – SZCZEPIONKOBUS!

Inicjatorem akcji jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, partnerami są lokalne samorządy oraz AUTOSAN sp. z o.o. Szczepienia są wykonywane przez zespół medyczny z firmy Lux Med w Rzeszowie. Chętni będą mogli skorzystać z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Szczepienia odbywać się będą w specjalnie dostosowanym do tego celu autobusie. To pojazd o napędzie elektrycznym, bardzo ekologiczny i nowoczesny produkt oferowany przez AUTOSAN sp. z o.o. – partnera akcji.

Osoba nieletnia będzie miała możliwość zaszczepienia się szczepionką firmy Pfizer, gdy zgłosi się wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym.  Szczepienia odbywać się będą bez wcześniejszej rejestracji, a pacjent zobowiązany jest podać imię, nazwisko, PESEL, a w przypadku osoby nieletniej  dane zarówno szczepionego dziecka jak i przedstawiciela ustawowego. Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka. Cały proces szczepienia obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza oraz szczepienie.