Frysztak i okolice z lotu ptaka
fot. Tomasz Okoniewski
Wójt Gminy Frysztak informuje, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 18 maja 2025 r. wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat mają prawo do bezpłatnego transportu z:
Wyborcy, którego stan zdrowia nie pozwala na samodzielną podróż, może towarzyszyć opiekun.
Zgłoszenia należy dokonać w jednej z poniższych form:
najpóźniej w terminie do 5 maja 2025 r.
Drodzy mieszkańcy.
W dniu 18 kwietnia 2025 r (Wielki Piątek) Urząd Gminy Frysztak będzie czynny do godziny 13.00. Za utrudnienia przepraszamy.
Zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta RP będą przyjmowane do godziny 15.30.
Szanowni mieszkańcy
W dniu 19-04-2025 (Wielka Sobota), Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK), będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.
Szanowni Państwo,
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie zwracają się z prośbą o wsparcie projektów społecznych których są autorami. Wsparcia można udzielić poprzez odwiedzenie stron projektów.
Pierwszy projekt realizowany przez uczniów klasy 2 TR pt. „Sztuczna mAnIpulacja” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tematem ich działań jest wpływ sztucznej inteligencji na nasze decyzje, informacje, które do nas trafiają, oraz sposób, w jaki postrzegamy świat. Więcej na temat projektu dowiecie się Państwo ze strony internetowej projektu:
https://sztucznamanipulacja.pl/ Link otwiera się w nowym oknie
Drugi projekt realizowany przez uczniów klasy 3 TR pt. „Netawaken” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tematem ich działań jest edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa. Szczegóły na stronie projektu:
https://netawaken.adnex.pl/ Link otwiera się w nowym oknie
Więcej informacji: https://zs-strzyzow.itl.pl/index.php?html=notices&id=ec39b51f6d Link otwiera się w nowym oknie
Pryszczyca jest wirusową, wysoce zaraźliwą chorobą, która występuje u zwierząt racicowych (bydło, świnie, owce i kozy).
Typowe objawy chorobowe:
Zalecenia: Należy kupować zwierzęta parzystokopytne wyłącznie ze znanego źródła, w dobrej kondycji i zdrowe.
W razie zauważenia wymienionych objawów choroby należy natychmiast zawiadomić właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii lub lekarza weterynarii leczącego zwierzęta w gospodarstwie. Do czasu jego przybycia zwierzęta chore należy zatrzymać w oborze, nie wpuszczać obcych osób do gospodarstwa, zamknąć i odizolować wszystkie zwierzęta przebywające w gospodarstwie, a ponadto unikać opuszczania gospodarstwa przez domowników.
Dane kontaktowe w tym numery telefonów do powiatowych inspektoratów weterynarii województwa podkarpackiego w załączonym wykazie. W nagłych przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.
Drodzy mieszkańcy.
Z uwagi na trwające prace związane z aktualizacją podstaw opodatkowania w celu prawidłowego naliczenia podatków lokalnych, od 9.04.2025 r zostają wprowadzone zmiany w obsłudze interesantów na stanowiskach ds. podatków w Referacie Budżetu i Finansów w Urzędzie Gminy Frysztak – pok. 25.
W środy nie będzie prowadzona na ww. stanowiskach obsługa interesantów.
Przyjmowanie interesantów będzie odbywać się w pozostałe dni tygodnia bez zmian tj. w godzinach od 7.30 do 15.30.
Za utrudnienia przepraszamy.
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Informuje o planowanej w dniach 3 kwietnia – 13 kwietnia 2025 r. wiosennej akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Program uodparniania lisów polega na wieloletnim, cyklicznym (wiosna – jesień) wkładaniu szczepionki.
Szanowni Mieszkańcy Gminy Frysztak!
W dniu 28 marca 2025 roku zapraszam na transmisję na żywo XI sesji Rady Gminy Frysztak w kadencji 2024-2029. Transmisja rozpocznie się o godzinie 9:00 i dostępna będzie pod linkiem:
Mieszkańcy Gminy Frysztak!
Informuję, że XI sesja Rady Gminy Frysztak odbędzie się w dniu 28 marca 2025 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Frysztak.
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają
4 i 5 kwietnia 2025 r. (piątek – sobota) na II Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale.
Różne ścieżki do służby wojskowej
Podczas II Wojskowych Targów Służby i Pracy w Boguchwale osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez Wojskowe Centra Rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również – na życzenie – przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań.
W dniu 21 marca 2025 r. Czarnorzecko – Strzyżowska LGD ogłosiła nabór wniosków nr 2/2025 (numer naboru w PUE ARIMR: 375560)
w zakresie: Przedsięwzięcia nr P.1.1: Tworzenie nowych firm w branży turystycznej.
Termin składania wniosków: od 7 kwietnia 2025 r. do 24 kwietnia 2025 r.
Więcej szczegółów pod linkiem https://www.lgdleader.pl/index.php/nabory/aktualne-nabory oraz na stronie www.lgdleader.pl
Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z biurem Czarnorzecko-Strzyżowskiej LGD (ul. Mostowa 2, 38 – 100 Strzyżów, tel. 17 2764 603)
Szanowni mieszkańcy
Przypominamy, że:
Mieszkańcy Gminy Frysztak
Informuję, że posiedzenia Komisji Rady Gminy Frysztak w marcu 2025 roku odbędą się
w poszczególnych terminach:
Więcej „Informacja o posiedzeniach Komisji Rady Gminy Frysztak w marcu 2025 r.”