IZBA PAMIĘCI W KOBYLU

Na środku niebieski napis Podkarpacki Program Odnowy Wsi na lata 2021-2025, po prawej stronie szereg zielonych drzew, po lewej logo województwa podkarapckiego

Gmina Frysztak wraz z Sołecką Grupą Odnowy Wsi Kobyle zrealizowała zadanie pn. „Izba Pamięci jako miejsce integracji międzypokoleniowej – prace remontowe” w miejscowości Kobyle, które było dofinansowane kwotą 12 000,00 zł ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Całkowity koszt realizacji zdania wyniósł 63 000 zł.

W ramach zadania wykonano prace remontowe, które wyeksponowały posiadane przez społeczność wsi różnego rodzaju pamiątki związane z pracą na wsi i ochotniczym pożarnictwem. Powstało miejsce, gdzie będą mogły odbywać się także spotkania różnego rodzaju grup działających w sołectwie i mieszkańców. Do wykonania zadania zostało zaangażowanych trzech partnerów: Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylu, Ochotnicza Straż Pożarna w Kobylu, ROLMOPEX Firma Handlowo-Usługowa Tadeusz Jabłecki.

 

Sołecka Grupa Odnowy Wsi Kobyle